Jak tworzyć mockupy dla obrazów wygenerowanych w Midjourney?
Wersja audio:
Mockupy to nic innego jak prototypy i modele, które pokazują, jak działa produkt, jak wygląda i jakie posiada funkcje. Mają ogromną wartość, zwłaszcza gdy chcesz zobaczyć, jak możesz korzystać z konkretnych rozwiązań. Pomagają Ci zrozumieć, czego się spodziewać. Jeżeli chcesz wiedzieć, jak działa funkcja Midjourney do tworzenia makiet - koniecznie przeczytaj ten artykuł!
Spis treści
- 1 Znaczenie mockupów w świecie sprzedaży sztuki cyfrowej
- 2 Rozwiązanie wyzwań związanych z mock-upami
- 3 "Custom Zoom" w Midjourney V5.2
- 4 Tworzenie mockupu w midjourney
- 5 Tworzenie seamless patternów (niekończących się wzorów)
- 6 Popularne błędy Midjourney w generowaniu mockupów:
- 7 Podsumowanie
- 8 Inne przykłady mockupów wygenerowanych w Midjourney
Znaczenie mockupów w świecie sprzedaży sztuki cyfrowej
Mockupy stają się wręcz niezbędne, jeśli sprzedajesz swoje projekty w internetowych sklepach (np. Etsy, Amazon, Teepublic, Teetres, Cupsell, Selino, Koszulkowo czy Redbubble). Dlaczego? Ponieważ jednym z najważniejszych aspektów jest to, jak konkretny wzór prezentuje się na danym przedmiocie (np. na koszulce, kubku czy bluzie). To właśnie dzięki nim udaje Ci się przełamać granicę między światem wirtualnym a rzeczywistością i zachęcić klienta do zakupu Twojego produktu.
Rozwiązanie wyzwań związanych z mock-upami
Platformy typu Print-on-Demand oferują zaawansowane generatory mock-upów, jednak często brakuje im kreatywności (przynajmniej moim zdaniem). Dostępne szablony są dość ograniczone, przez co Twoje projekty mogą wyglądać monotonnie. Nie chcesz jednak, aby Twoje dzieła sztuki przepadły w tłumie. W tym przypadku musisz znaleźć idealną równowagę między efektywnością a kreatywnym podejściem, aby Twoje projekty wyróżniały się na bardzo konkurencyjnym cyfrowym rynku. Tutaj z pomocą przychodzi właśnie Midjourney.
"Custom Zoom" w Midjourney V5.2
Midjourney V5.2 zmienia zasady gry w tworzeniu mock-upów. Dzięki funkcji "outpainting" jesteś w stanie dokonać niemożliwego (serio). Po przygotowaniu Twojego projektu, klikasz "Custom Zoom" i rozpoczynasz cały proces.
Przykładowa komenda: /imagine a chubby cat that eats a big fish, comic style, kawaii, transparent background, --ar 1:1 --niji

Wybierasz najbardziej odpowiedni obrazek za pomocą przycisku "U". Następnie klikasz przycisk "Custom Zoom" i przechodzisz do kolejnych kroków:

Tworzenie mockupu w midjourney
Z pola tekstowego usuwasz wszystko, oprócz przyrostka "-- zoom 2".
Nie możesz pozbyć się tego przyrostka, bo wtedy przybliżenie przestanie działać. Wartość "2" oznacza przybliżenie dwukrotne. Akceptowane wartości to od 1 do 2. Możesz także eksperymentować z przybliżeniem, wpisując wartości pomiędzy.
Nie musisz wpisywać "/imagine " w polu tekstowym. Wystarczy wpisać konkretne polecenie.
Wpisz w pole rodzaj mockupu, który chcesz stworzyć np. t-shirt mockup on a brick wall background --ar 1:1 --v 5.2 --zoom 2
W tym promptcie użyłem wersji 5.2 ponieważ daje ona bardzo fajne, fotorealistyczne rezultaty i nadaje się najlepiej do tworzenia mockupów.



Tworzenie seamless patternów (niekończących się wzorów)
Jeżeli chcesz uzyskać niekończący się wzór (tile) stworzony w Midjourney V5.2 musisz dopisać do prompta --tile, na przykład:
/imagine kittens playing in comic style, kawaii, --niji --tile

Teraz możemy ten seamless pattern stworzony w Midjourney nałożyć na nasz customowy mockup klikając wersję, która nam się najbardziej podoba ("U"), klikając "Custom zoom" i wpisując:
/imagine Photography of a hoodie mockup female --v 5.2 --zoom 2



Popularne błędy Midjourney w generowaniu mockupów:
1. Nietrzymanie się informacji o tle z promptu
Często ustawiałem konkretne tło dla mockupu jak np. brick background czy anime convention, jednak midjourney to kompletnie ignorował.

2. Błędy związane z nakładaniem grafiki na mockup
Spotkałem się także z błędami związanymi z nakładaniem grafiki na mockup przez Midjourney, gdzie grafika została nałożona w sposób zasłaniając pewne elementy mockupu oraz bez cieniowania.

Podsumowanie
Mockupy odgrywają kluczową rolę w prezentacji produktów w sklepach internetowych, oferując wizualne przedstawienie, jak projekt będzie wyglądał w rzeczywistości. Chociaż istnieje wiele narzędzi do tworzenia mockupów, wiele z nich cierpi na brak kreatywności. Dlatego Midjourney V5.2 wprowadza rewolucję w tworzeniu mockupów dzięki funkcji "Custom Zoom". Umożliwia ona tworzenie fotorealistycznych mockupów. W tym artykule pokazaliśmy także możliwości Midjourney w tworzeniu niekończących się wzorów (seamless patterns) w prosty sposób. Jednak, jak każde narzędzie, Midjourney ma swoje wady, które warto mieć na uwadze. Pomimo pewnych niedoskonałości, Midjourney V5.2 oferuje intuicyjne i efektywne narzędzie dla projektantów i artystów, którzy chcą prezentować swoje prace w innowacyjny sposób.
Inne przykłady mockupów wygenerowanych w Midjourney











